Formasyon

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Formasyon Kontenjanı 1750

 • 2015-2016 Güz Yarıyılı’nda başlatılacak olan Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı’nın kontenjanı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 25.11.2015 tarih ve 64943 sayılı “Pedagojik Formasyon Eğitimi” konulu yazısı uyarınca 1750 kişi olarak belirlenmiştir. 17 Kasım-23 Kasım tarihleri arasında daha önce ilan edilen 200 kişilik kontenjan için ön başvuru yaparak başvuru koşullarını yerine getiren 966 adayın (kesin kayıt hakkı kazananların listesi) 1750 kişilik kontenjan dâhilinde değerlendirilmesine ve bu adaylara kesin kayıt hakkı tanınmasına karar verilmiştir. Bu adayların kesin kayıtları 30 Kasım-2 Aralık 2015 tarihleri arasında mesai saatleri içinde yapılacaktır.
 • Kalan 784 kontenjan için Talim ve Terbiye Kurulu’nun 20 Şubat 2014 tarihli ve 9 sayılı kararının ekinde yer alan yükseköğretim programlarının son sınıflarına devam eden, 2015-2016 eğitim öğretim yılı sonunda mezun olabilecek durumda olan ve bunlardan mezun olanlarla yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olup da adı geçen karar ekindeki programlara denkliği kurul tarafından onaylanan ve belirlenen şartları taşıyan adaylardan 30 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında tekrar ön başvuru alınmasına ve alan kontenjanlarının ön başvuruların sayısına göre oranlanarak belirlenmesine karar verilmiştir. Belirlenen alan kontenjanından daha fazla adayın başvurması halinde, adayların 100’lük sistemdeki genel akademik not ortalamalarına göre sıralama yapılacak ve kesin kayıt hakkı kazananlar 1 Aralık Salı günü ilan edilecektir (Adayların, diploma, mezuniyet belgesi ya da transkriptlerinde 100’lük sistemdeki genel ağırlıklı not ortalaması (GANO) yok ise kendi üniversitelerinin 100’lük sistemdeki not dönüşümlerini kullanmaları gerekmektedir. Aksi takdirde adayın not dönüşümü YÖK’ün belirlediği “4’lük Sistemdeki Notların 100’lük Sistemdeki Karşılıkları” tablosuna göre yapılacaktır –YÖK not dönüşüm tablosu-). Kesin kayıt hakkı kazanan adaylar ise 2 Aralık-3 Aralık tarihleri arasında kesin kayıtlarını yaptıracaklardır.
 • Açık kalan kontenjan olması durumunda açık kalan alandan diğer bir alana kontenjan aktarımının Pedagojik Formasyon Birimi tarafından yapılmasına karar verilmiştir.

KESİN KAYITLAR

 1. Süresi içinde kayıt yaptırmayanlar kayıt hakkını kaybedecektir.
 2. Kesin kayıtlar tamamlandıktan sonra, boş kalan kontenjanlara yedek listeden kayıt yaptırmaya hak kazananlar formasyon.ibu.edu.tr ve www.ef.ibu.edu.tr adresinde ilan edilecek ve 2 iş günü kayıt süresi verilecektir. Bu süre içinde kayıt yaptırmayanlar kayıt hakkını kaybedecektir. Kontenjanların yine boş kalması durumunda aynı yöntemle öğrenci alımına devam edilecektir.
 3. Herhangi bir bölüme kayıt yapacak yedek listede aday kalmadığı durumda, kontenjan açık kalmış ise açık kalan kontenjan, doldurulması için diğer alanlara aktarılacaktır.
 4. Kayıt ücreti 2050 (iki bin elli) TL olup kayıt dönemlerinde iki eşit taksitte ödenecektir. Ücretler Abant İzzet Baysal Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesinin

T.C. Ziraat Bankası Bolu Şubesi

   Şube Kodu: 2564

   Hesap No: 47034774-5024

   (IBAN: TR44 0001 0025 6447 0347 7450 24)

 • Birinci Dönem için “Pedagojik Formasyon Ücreti 1. Taksidi” ve İkinci Dönem için “Pedagojik Formasyon Ücreti 2. Taksidi” açıklamasıyla yatırılacaktır.
 • Öğrenim Ücretleri kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kendi adına yatırılması gerekmektedir.
 • Kesin kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple kaydını sildiren öğrencilerin yatırdıkları kayıt ücreti kesinlikle iade edilmeyecektir.

KESİN KAYITTA İSTENEN BELGELER

30 KASIM PAZARTESİ – 2 ARALIK ÇARŞAMBA (966 KİŞİLİK GRUP)

2 ARALIK ÇARŞAMBA – 3 ARALIK PERŞEMBE (784 KİŞİLİK GRUP)

 • Mezun ise; “Diploma veya Geçici Mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı kopyası”

Öğrenim görüyor ise; “Mezun olduğu üniversiteden onaylı not döküm belgesi (transkript)”

(Kendi üniversitelerinin 100’lük not dönüşümünü kullanan adaylar diploma, mezuniyet belgesi ya da transkriptlerinde 100’lük sistemdeki GANO yok ise kesin kayıtta kendi üniversitelerinden onaylı dönüşüm belgesi getirmek zorundadır. Aksi takdirde kesin kayıt hakkını kaybedeceklerdir.)

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Dört adet fotoğraf
 • Öğrenim ücreti I. taksitinin (1025 TL) ödendiğine dair banka dekontu

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için linke tıklayınız.

Kesin Kayıt Hakkı Kazanan 966 Adayın Listesine Ulaşmak İçin Tıklayınız

Kesin Kayıt Hakkı Kazanan 784 Adayın Listesine Ulaşmak İçin Tıklayınız

 Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız. Facebook-icon

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir