Formasyon

Aksaray Üniversitesi Formasyon İlanı

2015-2016 Güz Dönemi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Program Başvuruları

YeniAksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi için 4. Etap Pedagojik Formasyon için ön kayıt başvurusunda bulunan bütün adaylar kesin kayıt hakkı kazanmıştır. Kesin kayıt işlemleri 11-14-15 Aralık 2015 tarihlerinde (haftasonu kayıt alınmayacaktır) Fakültemizde şahsen yapılacaktır. Ayrıntılar için formasyon sayfamızı ziyaret ediniz.

Boş Kontenjanlara Yeni Kayıt Hakkı

Pedagojik Formasyon için toplam 606 öğrenci ön kayıt başvurusunda bulunmuştur. İlan edilen toplam 700 kontenjandan 94 kişilik boş kontenjan kalmıştır. Bu nedenle 11-14-15 Aralık 2015 tarihlerinde 94 kişilik kontenjan için ön kayıt alınacaktır. Ayrıntılar için formasyon sayfamızı ziyaret ediniz.

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı için Pedagojik Formasyon Sertifika Programı ön kayıt başvuruları 04-08 Aralık 2015 tarihleri arasında, mesai saatleri içerisinde, Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Bürosuna şahsen başvuru yoluyla yapılacaktır. Kesin kayıtlar ise 10-11 Aralık 2015 tarihleri arasında  Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Bürosuna şahsen başvuru yoluyla yapılacaktır (Ön kayıt ve kesin kayıtlarda posta, belgegeçer ve kargo yoluyla yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır).

Pedagojik Formasyonla ilgili bilgilere YÖK Başkanlığı internet sayfalarından ulaşılabilir (http://www.yok.gov.tr/web/guest/pedagojik-formasyonla-ilgili-sss)

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI
2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Başvurulacak Alanlar

Aksaray Üniversitesi tarafından verilecek olan 2015- 2016 Eğitim-Öğretim yılı için Pedagojik Formasyon Sertifika Programında toplam 700 kişi olarak belirlenen kontenjanın; % 75’i, 4’üncü sınıf (Aksaray Üniversitesi lisans) öğrencilerine, en az %25’i mezunlara (tüm üniversitelerin ilgili lisans bölümünden mezun olanlara) ayrılmıştır. Aşağıda belirtilen programların her biri için ayrılacak kontenjanlar başvurular alındıktan sonra değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

  1. Beden Eğitimi
  2. Biyoloji
  3. Fizik
  4. Kimya
  5. Matematik
  6. Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
  7. İngilizce
  8. Sağlık
  9. Tarih
  10. Türk Dili ve Edebiyatı

Not: İlan edildikten sonra kontenjanların herhangi bir alanda dolmaması durumunda, boş kalan kontenjanlar Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile açılan diğer alanlara aktarılacaktır.

• Yukarıdaki alanlar dışında başvuru alınmayacaktır.

Başvuruların Değerlendirilmesi

Başvuran adayların sıralamaları Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına göre yapılacaktır. Adayların sıralanmasında akademik genel not ortalamasının eşitliği durumunda ÖSYS yerleştirme puanı daha yüksek olana, eşitlik yine bozulmaz ise doğum tarihi, günümüze daha yakın olana öncelik verilecektir. Programa kabul edilen ve kesin kayıt hakkı kazanan adayların listesi ile yedek listeler Fakültemiz internet sitesinden (http://egitim.aksaray.edu.tr) ve bu sayfadan(http://egitim.aksaray.edu.tr/formasyon) yayımlanacaktır.

Sıralama öncelikle Not Durum Belgesinde (transkript) belirtilen Ağırlıklı Genel Not Ortalamasına göre (notların çevrilmesinde YÖK Not Dönüşüm Tablosu kullanılacaktır) en yüksek adaydan başlanarak yapılacaktır. Kontenjan sayısı kadar asıl aday, asıl aday sayısının yarısı kadar da yedek aday belirlenerek ilan edilecektir.

Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Ücreti 2.054 TL olup iki eşit taksit halinde (1.027 TL) güz ve bahar dönemi başında tahsil edilecektir. İlk taksit, kesin kayıt sırasında alınacaktır. Öğrenim ücretleri, Bakanlar Kurulu tarafından belirlenen 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılına ait miktarlardır.

Kesin kayıt yaptırdıktan sonra, herhangi bir nedenle devam etmeyen veya kayıt sildirenlere ilgili mevzuat gereği ücret iadesi yapılmayacaktır.

Ön Kayıt İçin Gerekli Belgeler:

1) Dilekçe (başvuru esnasında Öğrenci İşleri Bürosundan temin edilebilir veya burdan indirebilirsiniz)

2) Öğrenci olanlar için Öğrenci belgesi, mezunlar için Onaylı Mezuniyet Belgesi, (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olanların diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir).

3) Onaylı Transkript (Not Durum Belgesi)

4) Nüfus Cüzdan Fotokopisi

5) Üniversiteye yerleştiği yıla ait ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi (Yerleşilen Yüksek Öğretim Programının adının yazdığı yerleştirme sonuç belgesi-ÖSYM yerleştirme sonuç belgesi getirmeyen adayların ÖSYM puanları 0 (sıfır) olarak kabul edilecektir.)

Ön Kayıt Başvuruları: 04-08 Aralık 2015 (Hafta sonu kayıt işlemi yapılmayacaktır.)

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız. Facebook-icon

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir