Gündem

Dövmesi Olan Polis Olabilir mi (2016) PÖH Başvurusu İçin Son Gün 14 Kasım

9k=

Ön başvuruların açıldığı 2 Kasım 2016 tarihinden bu yana yaklaşık 3 milyon kişinin başvurduğu Polis Özel Harekat alımına başvuru için son gün 14 Kasım Pazartesi saat 17.00 olarak belirlendi. Peki, dövmesi olan polis olabilir mi? PÖH Başvurusu için KPSS şartı aranıyor mu? Lise ve dengi okullardan mezun olanlar için şartlar neler? PÖH Başvurusu nasıl yapılır, işte merak edilen tüm soru ve cevaplar haberimizde.

DÖVMESİ OLAN POLİS OLABİLİR Mİ (2016) ?
Kara Kuvvetleri Komutanlığı dövmesi olan adayların askeri personel olması yolunda önünü açtı. Yayınlanan ilgili bilgilendirme de adayların yazlık kıyafet giydiğinde, görünen yerlerde 20 cm2, görünmeyen yerlerinde ise 50cm2 dövme olabilir ibaresi eklendi. Fakat Polis Özel Harekat alımı için dövme engel teşkil ediyor ve dövmesi olan adaylar gerekli sağlık kontrollerinde eleniyorlar.

KPSS’DE DAHİL HERHANGİ BİR SINAV ŞARTI ARANMIYOR
10 bin kişilik Polis Özel Harekat Alımında, KPSS’de dahil olmak üzere herhangi bir sınav şartı aranmıyor. Dolayısı ile 28 yaşı da dahil olmak üzere 18 yaşından büyük adaylar başvuru yapabiliyor.

LİSE VE DENGİ OKULLARDAN MEZUN OLAN ADAYLAR BAŞVURU YAPABİLİYOR
Lise ve dengi okullardan mezun olan adaylar herhangi bir kısıtlamaya takılmaksızın PÖH başvurusunda bulunabiliyor.

ÖN BAŞVURULAR İNTERNET SİTESİ ÜZERİNDEN YAPILIYOR
Polis Özel Harekat olmak isteyen adaylar ön başvurularını Polis Akademisi başkanlığının internet sitesi üzerinden açılan alanda yapıyor ve T.C Kimlik Numaraları ile Halkbank Şubelerine veya ATM’lerine sınav ücreti olan 75 TL’yi yatırması gerekiyor. Ücretin yatırılmasında, EFT, Havale ve İnternet Bankacılığı işlemleri dikkate alınmıyor.

PÖH BAŞVURUNUZU TAMAMLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ…

Dövmesi Olan Polis Olabilir mi (2016) PÖH Başvurusu İçin Son Gün 14 Kasım” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. pohhayaloldu dedi ki:

    Vücuttaki dövme vatana hizmette nasıl bir engel teşhis eder anlamıyorum.Bu kişilere özel görevler verin.Nasılsa dövmeli.Emniyet mensubu olarak gorulmezler,ne yapalım şimdi biz?

  2. Aytac dedi ki:

    ben pöh olmak istiyorum 1 yil olmadi dovme yapturdim gogusumde Göktürk ce Türk yaziyor kolumda retkit dovmesi var bundan dolayi olamiyorum biz bu vatani kimseye vermeyiz ve Türk silahli kuvvetlerinde polislikte falan dovme ayrimcaligi oluyor biz dovmeliler olarak bu vatani kurtarmicagizmi saniyosunuz bence dovmelilerde polis cavus ve benzeri seyler olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir