Formasyon

Gazi Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017

Başvuru Değerlendirme sonuçlarına ulaşmak için aşağıda belirtilen adrese tıklayınız.

2. Yedek Liste için tıklayınız.

1. 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 4. Sınıf öğrencisi olan ve mezun olmak için gerekli toplam kredinin en az yüzde elli (% 50) başarı ile tamamlamış olan Üniversitemiz öğrencileri,

2. MEZUN ÖĞRENCİLER: Gazi Üniversitesi ve diğer üniversitelerin EK-1’deki ilgili Programlarından (örgün, açıköğretim veya uzaktan eğitim yoluyla) mezun olmuş adaylar.
3. Farabi Öğrencileri kontenjanlarına bakılmaksızın kayıtlarını Fakülte Yönetim Kurulu Kararı uygunluğu doğrultusunda yapabileceklerdir.
4. Not ortalaması 2 ve üzeri olanlar başvuru yapabileceklerdir.
ÖNEMLİ NOT:
1. Bazı programlarda kontenjanların dolmaması durumunda program içi ve programlar arasında aktarmalar yapılabilecektir. Konuyla ilgili bilgi alabilmek için 17 EKİM 2016 tarihinden itibaren üniversitemiz (http://gef.gazi.edu.tr) web sayfasının takip edilmesi gerekmektedir.
2. EK-1’deki Programlara müracaat edenlerin sıralama işlemlerinde 4’lük not sistemi kullanılacağından müracaat eden tüm adaylar çevrimiçi (online) başvuru esnasında 4’lük not sistemi ile giriş yapacaklardır.
a) Üniversitelerinde 4’lük not sistemi kullanılmayıp, 100’lük not sistemi kullanılan diğer üniversite öğrencileri, varsa üniversiteleri tarafından kullanılan 4’lük not sistemi dönüşüm tablolarını yoksa Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından ilan edilen dönüşüm tablosunu(https://www.yok.gov.tr/documents/10279/31737/4_luk_sistem_100/f3d72044-c756-4302-ab26-91af35f45f43) kullanarak, genel not ortalamalarını internet üzerinden gireceklerdir (Adayların üniversiteleri tarafından belirlenen dönüşüm tabloları veya transkriptlerinde bu durumu gösteren bilginin; onaylı olarak kayıt esnasında sunulması zorunludur).
b) Gazi Üniversitesinde halen eğitim görmekte olan 4. sınıf öğrencileri internet üzerinden kayıt işlemleri esnasında genel not ortalamalarını girmeyeceklerdir. Bu bilgi internet üzerinden ön kayıt esnasında sistem tarafından otomatik olarak yüklenecektir.
c) Gazi Üniversitesi mezunları Üniversitemiz tarafından verilen 4’lük not sistemini kullanacaklardır. Kesinlikle Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı dönüşüm tablosunu kullanmayacaklardır.
3. Öğrencilerin ön kayıt sırasında onayladığı bilgi ile kesin kayıt esnasında sunduğu belgelerde tutarsızlık olduğu takdirde öğrenci kayıt hakkını kaybedecektir.
4. Mezun öğrenciler için tahsis edilecek kontenjanın Yüzde Yetmiş beş (% 75) başvuru koşullarını sağlayan Gazi Üniversitesi Mezunlarına, Yüzde Yirmi beş (%25) kontenjan ise diğer üniversitelerin örgün, açıköğretim veya uzaktan eğitim programlarından mezun olan öğrencilere ayrılacaktır.
5. Örgün eğitimde okuyan öğrenciler için kontenjanların dolması halinde Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile kontenjanların artırılması veya mezun gruptan aktarılma işlemleri uygulanabilecektir.
6. Kontenjanlar dolmaması halinde (Mezun-Öğrenim Gören) kontenjanlar arası aktarım Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile uygulanabilecektir.
7. Alanlara göre tahsis edilen kontenjanların yüzde onu (%10) Milli Sporcu, Ülkemizi Yurt Dışında Temsil Etmiş Sanatçı ve Yabancı Uyruklu öğrencilere tahsis edilecektir. Bu kapsamda olan adaylar ön başvurularını diğer adaylar gibi 3-7 EKİM 2016 tarihleri arasında ilanda açıkladığı gibi sistem üzerinden online olarak yapacaklardır. Bu adaylar ayrıca 17 EKİM 2016 saat 17:00’a kadar durumları (Milli Sporcu, Ülkemizi Yurt Dışında Temsil Etmiş Sanatçı ve Yabancı Uyruklu) gösteren belgelerin fotokopilerini asıllarıyla birlikte Fakültemiz Eğitim-Öğretim Koordinatörlük Birimine bir dilekçeyle birlikte teslim edeceklerdir.

Önemli Tarihler 3-7 EKİM 2016 Ön Kayıt Başvuru İşlemleri: Ön kayıtların yapılacağı adres http://gef.gazi.edu.tr/ web sitesinde ilan edilecektir. Ön kayıtlar http://ogrenci.gazi.edu.tr/formasyon/ web sitesinden online olarak yapılacaktır.
10 EKİM 2016 Ön kayıt ve kontrol listelerinin takibi: Listeler http://gef.gazi.edu.tr/ web sitesinde ilan edilecektir
12 EKİM 2016 Düzeltme İşlemleri: Varsa belgelerle birlikte gerekli düzeltmelerin yapılması (Saat 17:00’a kadar ilgili evraklarla [transkript v.b.] aşağıda verilen iletişim bilgilerine müracaat edebilirler).
14 EKİM 2016 Sonuçların İlanı: Listeler http://gef.gazi.edu.tr/ web sitesinde ilan edilecektir.
17-21 EKİM 2016 Sertifika Programı Ücretinin Ödenmesi: Kesin kayıt hakkını kazanan adayların Sertifika Programı 1.Taksit ücretleri T.C. Halkbankası’nın Bütün Şubelerinden “Kurumsal Tahsilat” menüsünden hiçbir ücret alınmadan yatırılabileceklerdir.
17-21 EKİM 2016 Kesin Kayıt Hakkı Kazanan Adayların İşlemleri: (09.00- 12.30 / 13.30-17.00 saatleri arasında ilanda belirtilen adreste yürütülecektir).
24-31 EKİM 2016 Yedekten Kayıt Hakkı Kazanan Adayların İşlemleri: (09.00-12.30 / 13.30-17.00) (Listede yedek olarak ilan edilenler ücret yatırmayacaklar, kesin kayıt hakkı kazandıkları takdirde ücret yatıracaklardır.) Not: Yedek listeleri http://gef.gazi.edu.tr/ web sitesinde ilan edilecektir. Üçüncü yedek ilanından sonra, yedek listeden isim okuma yöntemi ile son kez kayıt yapılacaktır. Bu aşamadan so

Sosyal Medyadan Öğretmen Haberlerini Takip İçin Aşağıdaki Sayfa-Grubumuzu Beğenebilirsiniz:

FACEBOOK ÖĞRETMEN SAYFASI

FACEBOOK ÖĞRETMEN GRUBU

Gazi Üniversitesi Formasyon İlanı 2016-2017” İçin 28 Sıkça Sorulan Sorular

 1. Tuğçe dedi ki:

  Uzaktan eğitim var mı acaba gazi üniversitesi nde

  1. admin dedi ki:

   maalesef hayır

 2. Gülnihal dedi ki:

  Gazi Üniversitesi güz dönemi formasyon uzaktan eğitim mi, yoksa örgün eğitim şeklinde mi olacak?

  1. admin dedi ki:

   Örgün eğitim.

 3. basak dedi ki:

  Uzaktan egitimle acilacak olan universite varmi

  1. admin dedi ki:

   Şu an Anadolu Üniversitesi var.

 4. ogrnci dedi ki:

  Ders programjni bulamadim da .. formasyon dersleri hafta içi her gün mu bide devam zorunlulugu % kac acaba? Teşekkürler. ..

 5. zeynep dedi ki:

  Gazi Üniversitesi turizm konaklma isletmeciligi bölümüne formasyon veriyormu? Teşekkürler

 6. Büşra dedi ki:

  Bilgisayar mühendisi için formasyon sizden alabilirmiyim ?

 7. Dilan dedi ki:

  4 lük sistem de kendi mezun olduğumuz üniversitenin puanımı yoksa Gazi Üniversitesi’nin 4 lük not sistemi nimi yazıyoruz.

 8. mihriban dedi ki:

  arkadaslar muhasebe ve fin.iktisat.isletme ve maliye yaziyo ben iibf ceko bolumuyum bana hak yokmu

 9. Öğrenci dedi ki:

  Formasyon egitimi nin devam zorunlulugu gbi bisey varmi uzaktan eğitim mi

  1. admin dedi ki:

   Uzaktan eğitim değil, devam zorunluluğu yüzde 70…

 10. Öğrenci 1 dedi ki:

  Anadolu unv son sınıf öğrencisiyim ….gazi unv formasyon alabiliyormuyum?

 11. nur dedi ki:

  Gıda mühendisleri alabilir mi?

 12. Ufuk dedi ki:

  Formasyon dersleri hafta sonumu

 13. Edebiyatçı dedi ki:

  Gazi Üniversitesi, haftada kaç gün ders verecek biliyor musunuz

  1. Nil dedi ki:

   Benim bildigim hafta ici hergun 5-8arasi. Ya da oyle bisey. Malesef. Keske hafta sonu olsaydi.

 14. Edebiyatçı dedi ki:

  İyi günler, Gazi Üniversitesi- Formasyon eğitiminde Türk Dili ve Edebiyatı bölümünün haftada kaç gün dersi olduğunu biliyor musunuz. Teşekkürler 🙂

 15. Fatma dedi ki:

  2004 dpu iktisat mezunuyum . Pedagojik formasyon alıp ilkokul öğretmeni olabilecegim söylendi . Bu doğru mudur? Doğru ise 2017 yılında gazi üniversitesi ne kayıt yaptırabilir miyim. Kayıt zamanın nedir?

 16. eliz dedi ki:

  Ankarada 2017 de özellikle gazi ünide pedagojik formasyon alimi olucak mi acaba bilginiz var mi??

  1. admin dedi ki:

   Olma ihtimali yüksek. Ankara’dan formasyon haberi geldiği an sizlerle paylaşacağız.

 17. Eliz dedi ki:

  Pedagojik formasyonun kalkma veya zorlaşma gibi bir ihtimali var mi gelecek dönemler için. Şu zamanlarda almak avantaj midir? Bilginiz var mi.

  1. admin dedi ki:

   İnanın 1 ay sonrasının bile ne olacağını bilemiyoruz. Bu nedenle imkanınız varsa almaya çalışın.

 18. Ftopcu dedi ki:

  İlitam mezunuyum ve küçük bebeğim var.uzaktan eğitimle formasyon almak istiyorum ama güz dönemi kayıtlarını kaçırmışım.bahar döneminde tekrar açılıyor mu uzaktan eğitimle formasyon acaba

  1. admin dedi ki:

   Zor ancak açılma ihtimali bulunmakta. Fakat şöyle bir durum var: Uzaktan eğitimli formasyonlarda her şey uzaktan olmuyor. Öğretmenlik uygulaması ve bazı dersleri yüz yüze almak durumundasınız.

 19. Eliz dedi ki:

  Gazi universitesi güz dönemi bitmeden tekrar acmaz mi?

  1. admin dedi ki:

   Bizler de sizler gibi açmasını bekliyoruz. Her şey olabilir 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir