Gündem, Manşet, Öğretmen

Tekin: Öğretmenlerimizi yetersiz bulmuyoruz

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğü ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğinde hayata geçirilen, “İstanbul Öğretmen Akademileri” projesinin tanıtım toplantısında konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, artan nüfus ve buna paralel olarak artan öğrenci sayısının artmasına rağmen öğretmen başına düşen öğrenci sayısında OECD ortalamasının yakalandığını belirtti.

Öğretmenleri yetersiz bulmadıklarını ve bilgisiz oldukları yolundaki iddiaları kabul etmediğini söyleyen Tekin, bu tür eleştirileri reddettiğini ifade ederek bulundukları konum nedeniyle gelişmeleri izleyemeyen öğretmenlere yardımcı olduklarını söyledi.

Öğrenci profilinin değiştiğinin de altını çizen MEB Müsteşarı Tekin, öğretmenlerin adapte edilmesi gerektiğini, öğretmenlerle ilgili hayata geçirilmeye çalışılan projelerin amacının da bu olduğunun altını çizdi, uzaktan eğitim veya benzer çalışmalarla 310 bin öğretmenin eğitimle ilgili çalışmalara katıldığını ancak istenilen verimin alınamadığını da bildirdi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci de dünyanın her yerindeki öğrenciye eğitim sistemi ile hizmet verildiğini belirtti. Eğitim sisteminin merkezinde öğretmene hizmet edilmesinin yer aldığını kaydeden Yelkenci, öğretmen yetiştirmenin yanı sıra sivilleşmenin önemine de vurgu yaptı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir