Formasyon

Uludağ Üniversitesi Formasyon Duyurusu

YeniDUYURULAR

2015-2016 Güz Pedagojik Formasyon Sertifika Programı’nın Başvuru Sonuçları !!!

İlan Tarihi: 15.12.2015

Başvuru sonuçları için tıklayınız.

Kesin kayıtlar 16-18 Aralık 2015 tarihleri arasında Eğitim Fakültesi B Blok’ta yapılacaktır. Kayıtlar sadece 09:00-12:00 ile 13:00-17:00 saatleri arasında yapılacaktır.

Kesin kayıt için gereken Öğrenim ücretinin 1. taksiti olan 1.025 TL Halk Bankasının herhangi bir şubesinden TR04 0001 2001 3290 0006 0001 07 IBAN numaralı hesaba, T.C. Kimlik No ve öğrenci ismi ile yatırılmalıdır. Kayıtlar esnasında kampüsümüzde bulunan Halk Bankasında yoğunluk olduğundan, bankanın herhangi diğer bir şubesinden işlemin yapılması kolaylık sağlayacaktır. Kayıt esnasında dekontun aslının teslim edilmesi gerekir. Kayıtta şahsen başvuru aranmamaktadır, herhangi bir kişi tarafından gerçekleştirilebilir.

Sonuç listesinde yayınlanan aday numaranızı bilerek gelmeniz kayıt işlemlerini hızlandıracaktır.

Üniversitenin sonuç sayfasına ulaşmak için tıklayınız

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ 2015-2016 GÜZ DÖNEMİ PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI DUYURUSU

Genel Bilgiler

– 1 Aralık 2015 tarihli Uludağ Üniversitesi Senatosu tarafından 2015-2016 eğitim-öğretim yılı itibariyle mezuniyet aşamasında olan öğrenciler ve mezunlara yönelik Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için belirlenen kontenjan 2500’dür.

 

– Program 2015-2016 Güz dönemi içinde başlayacak, ilk dönemi 7 hafta (yoğunlaştırılmış), ikinci dönemi ise 14 hafta sürecektir. Derslerin hafta içi 17:00’den sonra ve hafta sonu yapılması öngörülmektedir. Talebe göre programda farklılıklar olabilir. Öğretmenlik Uygulaması dersi zorunluluk gereği ikinci dönemde hafta içi yapılacaktır. Birinci yarıyıl dersleri 2 Ocak 2016 ve ikinci yarıyıl dersleri 5 Mart 2016 tarihinde başlayacaktır.

 

– Programın uygulamasında Uludağ Üniversitesi Kredili Ön Lisans ve Lisans Yönetmeliği kuralları geçerlidir. Yönetmelik gereği teorik derslere %70, uygulamalı derslere %80 devam zorunluluğu vardır. Öğretmenlik Uygulaması dersi 14 hafta olup devam zorunluluğu bulunmaktadır.

 

– Programın yürütülmesine ilişkin tüm hususlar Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yönergesinde bulunmaktadır.

Başvuru Yapılabilecek Alanlar ve Kontenjanlar

– Kontenjanın %75’ine Uludağ Üniversitesi öğrencileri ve mezunları, %25’ine ise diğer üniversite öğrenci ve mezunları için ayrılmıştır. Yeterli başvuru olmaması nedeniyle dolmayan kontenjan diğerine aktarılacaktır.

 

– 20/02/2014 tarih ve 9 sayılı karara göre öğretmenliğe kaynaklık eden program/bölüm/dal mezunlarının atanabileceği alanları görmek için tıklayınız.

 

– Ön Kayıtta tüm alanların başvuruları alınacaktır. Kesin kayıtta alanlara ayrı kontenjanlar ayrılacaktır. Bu kontenjanlar başvuru sayıları ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan öğretmen atamalarındaki sayılar dikkate alınarak belirlenecektir.

 

– Ön Kayıt başvurusu için GANO’NUN 2.00/4.00 olması gerekmektedir (Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yönergesi Madde 5/3).

Başvuru İle İlgili Genel Bilgiler

– Başvurular 7-11 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

– Başvurular Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrenci İşleri Bürosu tarafından alınacaktır.

 

– Kesin kayıtlar 16-18 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuruda İstenen Belgeler

Mezunlar İçin:

– Başvuru Formu (İndirmek için tıklayınız.)

 

– Onaylı Mezuniyet Belgesi, (Yurtdışındaki Üniversitelerden mezun olanların Diplomalarının denkliği, kayıt sırasında belgelendirilmelidir. Onaysız veya Onaylı olup fotokopisi çekilmiş veya ıslak imzası ve mühür olmayan belgeler kabul edilmeyecektir.)

 

– Transkript (Onaysız veya Onaylı olup fotokopisi çekilmiş veya ıslak imzası ve mühür olamayan belgeler kabul edilmeyecektir.)

 

– Nüfus Cüzdan Fotokopisi (aslının başvuru esnasında yanınızda olması gerekmektedir)

 

– Başvurular şahsen yapılacak diğer yöntemlerle (Posta, faks vb) başvuru kabul edilmeyecektir.

Öğrenciler İçin (2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında mezun olacak durumda olan)

– Başvuru Formu (İndirmek için tıklayınız.)

 

– Adayın 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı içerisinde mezun olabileceğini gösteren belge (İlgili fakülteden onaylı)

 

– Kasım 2015’te alınmış transkript (Onaysız veya Onaylı olup fotokopisi çekilmiş veya ıslak imzası ve mühür olamayan belgeler kabul edilmeyecektir.)

 

– Nüfus Cüzdan Fotokopisi (aslının başvuru esnasında yanınızda olması gerekmektedir)

 

– Başvurular şahsen yapılacak diğer yöntemlerle (Posta, faks vb) başvuru kabul edilmeyecektir.

Başvuruların Değerlendirilmesi

– Başvuruların değerlendirilmesinde Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı Yönergesine göre not ortalaması temel alınacaktır. Değerlendirme 4’lük not sistemine göre yapılacak olup, öğrencilerin 4’lük sistem dışındaki notları Yükseköğretim Kurulunun not dönüşüm tablosuna göre düzenlenecektir. Yükseköğretim Kurulunu not dönüşüm tablosunda bulunmayan not sistemleri için U.Ü. Lisans ve Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği kuralları geçerlidir. Başvuru sırasında yapılan not beyanında notun yanlış bildirilmesi durumunda oluşabilecek mağduriyetlerden kişinin kendisi sorumludur.

Ders Muafiyet Talepleri

– Programa kayıt hakkı kazananların, Öğretmenlik Uygulaması dersi haricinde muafiyet başvurusu kabul edilmez. Programa kayıtlı öğrencilerin Öğretmenlik Uygulaması dersi için muafiyet başvurusu 2. Dönem kayıtları esnasında alınır.

 

– Özel öğretim kurumlarında veya MEB’e bağlı okullarda bir öğretim yılından az olmamak kaydıyla öğretmenlik yaptığını belgeleyenler ve derslerin alındığı dönemde MEB’e bağlı okullarda ücretli öğretmenlik, özel öğretim kurumlarında sözleşmeli öğretmenlik veya Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olarak Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmış olanlar, Öğretmenlik Uygulaması dersinden muaf tutulabilir.

 

– İlgili mevzuat gereği muaf sayılan ders için ücret iadesi yapılmayacaktır.

Üniversitenin duyurusuna ulaşmak için tıklayınız

Facebook grubumuza katılmak için tıklayınız. Facebook-icon

Uludağ Üniversitesi Formasyon Duyurusu” İçin 2 Sıkça Sorulan Sorular

  1. Emin dedi ki:

    Arkadaşlar sizLere bir sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.ben açıköğretimden önlisansı bitirip lisanstan devam ettim ve şu an 4. Sınıf son dönemi okuyorum lisans icin transkript istedim fakat halen mezun olmadığım icin lisans transkript bana veremeyeceklerini solyediler bu hususta bir bilgisi olan veya başından boyle bir sey geceniniz ve bana yardımcı olabilir misiniz yardimlariniz icin simdiden teşekkür ederim.

    1. tuba dedi ki:

      aöf den alına biliyor Biz arkadasımla sahsen gidip aldık formsyon için gerekli oldugunu söylerseniz sıkıntı çıkarmazlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir