Diğer, Manşet

Eğitim Huzur Arıyor

2Q==

Genç nüfus, yeni yılda mutlu ve huzurlu bir ülkenin yanı sıra eğitimde uluslararası standartların yakalanmasını, anlayışlı öğretmenlerinin olmasını istiyor. Atanamayan öğretmenlerin arzusu ise bir an önce atanarak öğrencileriyle bir arada olabilmek.

Öğretmenlik yapanlar 2017 yılında maaşlarının ve özlük haklarının artırılmasını istiyor.

Gençler, yeni yılda üniversiteyi kazanmayı, iş bulmayı ve geleceğe dair tüm beklentilerin gerçekleşmesini diliyor.

2017 yılının huzurlu bir yıl olmasını dileyen gençler, eğitimde siyaset üstü bir sistemin olmasını arzuladıklarını belirtiyor.

Eğitim sistemimizde dengesizliklerin olduğunu ifade eden gençler, hem TEOG hem de üniversite sınavlarını istemiyor. Gençler eğitimde gereksiz yüklemeler yapıldığını belirterek uygulamalı eğitim sisteminin getirilmesini bekliyor.

2017 yılında YGS’ye gireceklerini ifade eden lise öğrencileri de sınavların iyi geçmesini arzu ettiklerini ifade ediyor.

Öğretmelerin bir başka beklentisi de yeni yılda ücretli öğretmenlerin yerine kadrolu öğretmenlerin alınması, formasyonların kaldırılması, mülakatların da sona ermesini istiyor. Öğretmenler mülakatla ilgili “torpil” endişelerini dile getiriyor.

Eğitimciler 2017 yılında öğretmenlere hak ettikleri değerin verilmesini isterken, öğrenciler de düzgün bir eğitim kalitesini bekliyor.

Hem öğretmen hem de öğrencilerin ortak beklentisi ise Türkiye’de barışın ve huzurun sağlanması.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir